Skip to main content
Blogi > Side ja levi

Tele2 tõstab mobiilse interneti allalaadimiskiiruse 485 megabitini

TALLINN, 24. jaanuar, BNS – Kommunikatsioonitehnoloogiafirma Tele2 viib käesoleva aasta veebruaris lõpule kõikides saatejaamades tarkvarauuendused, mille tulemusena tõusevad üle kogu Eesti mobiilse interneti maksimaalsed allalaadimiskiirused 485 megabitini sekundis.

"Tehniliselt liidetakse suurema kiiruse saavutamiseks erinevad sageduskihid. Tulemusena on mobiilne internet võrreldav püsiühendusega ja paljudes kohtades isegi kiirem. Lisaks tõuseb tarkvarauuenduse toel maksimaalne üleslaadimiskiirus 65 megabitini sekundis," ütles Tele2 raadiovõrgu juhi Tanel Sarri pressiteate vahendusel.

Sarri sõnul lülitatakse tööde ajaks tugijaamad ükshaaval välja ja teiste mastide koormus kasvab ajutiselt. "Kiirus võib tarkvarauuenduse tegemise ajal mõneks minutiks väheneda, kuid suuremaid ja tajutavaid tõrkeid ei tohiks esineda," märkis ta.

"Suurte kiiruste kasutamise eeldus on see, et tootja on selle võimekuse oma seadmetes avanud. Täna turul olevatest telefonidest lubavad seda Sony ja Apple´i kõige uuemad mudelid," lisas Tele2 raadiovõrgu juht.

Paralleelselt tarkvarauuenduste ja sageduskihtide lisamisega ehitab Tele2 tänavu juurde 280 uut tugijaama.

Tehnilise Järelevalve Ameti andmetel oli Tele2 võrgu keskmine allalaadimiskiirus 2017. aasta alguse mõõtmistulemuste andmetel 52,5 megabitti sekundis ja 4G võrgu katvus 96 protsenti.

 

Baltic News Service