Skip to main content
Blogi > ID kaart

Tervishoiutöötajad saavad nädalavahetusel haiglates ID-kaarte uuendada

TALLINN, 3. november, BNS - Sotsiaalministeerium, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus ning Eesti Haigekassa kutsuvad tervishoiutöötajaid kindlasti sel nädalavahetusel oma ID-kaardi sertifikaate uuendama ning selleks avatakse viie haigla juures ka eraldi teeninduspunktid.

Arstidele, õdedele ja apteekritele avatakse reede keskpäevast kuni pühapäeva hilisõhtuni eelisjärjekord ID-kaardi sertifikaatide kauguuendamiseks interneti teel. Lisaks avab politsei- ja piirivalveamet (PPA) viie suurhaigla juures ajutised teeninduspunktid, mis on valmis arste, õdesid ja apteekreid abistama laupäeval ja pühapäeval kell 10-15, teatas sotsiaalministeeriumi pressiesindaja.

Tervishoiutöötajad, kellel kauguuendamine ei õnnestu, saavad seega sertifikaate uuendada ajutistes teeninduspunktides Tartu Ülikooli Kliinikumis, Pärnu Haiglas, ainult laupäeval Ida-Viru Keskhaiglas, Lääne-Tallinna Keskhaiglas ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas või PPA piirkondlikes esindustes.

"Inimeste terviseandmete kaitse on meie esmane prioriteet, mistõttu on sertifikaatide sulgemine ainumõeldav," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. "Selleks, et tagada tervishoius e-teenuste toimimine, on väga oluline, et tervishoiutöötajad, kel on turvariskiga ID-kaart, uuendaksid selle ära esimesel võimalusel veel sel nädalalõpul. Tõrkeid võib haiglates lähinädalatel siiski ilmneda, mistõttu palume nii tervishoiutöötajatelt kui patsientidelt mõistvat suhtumist — selle sammuga kaitseme inimeste terviseandmeid," lisas Ossinovski.

Sotsiaalministeerium esitas ka juhendi tervishoiutöötajale, kuidas oma ID-kaardi sertifikaati kauguuendada:

• Esmalt kontrolli lehel https://www.politsei.ee/id-kaardi-kontroll/, kas sinu ID-kaardi sertifikaadid vajavad uuendamist.

• Kui sinu ID-kaardi sertifikaadid vajavad uuendamist (kaart on välja antud alates 16.10.2014), siis vaata ära uuendamise õppevideo ja varu uuendamise ajaks endale paber ja kirjutusvahend, sest uuendamise käigus antakse sulle uued PIN-koodid ning vanad kaotavad kehtivuse.

• Mine veebilehele www.id.ee ja tõmba arvutisse uus ID-kaardi tarkvara. Seejärel ava ID-kaardi haldusvahend ja uuenda sertifikaadid.

• Kui kasutad tööarvutit ja tööandja on ID-kaardi tarkvara juba uuendanud, siis ava kohe ID-kaardi haldusvahend ja uuenda sertifikaadid.

• ID-kaardi uuendamise tarkvara tunneb isikukoodi põhjal ise ära, et oled tervishoiutöötaja.

• Eelisjärjekorras saad sertifikaate uuendada alates reedel, 3.11 kella 12 kuni pühapäeval, 5.11 kella 23.59.

• Kui kauguuendamine ei õnnestu, mine kas Politsei- ja Piirvalveameti piirkondlikku esindusse või ajutisse teeninduspunkti Tartu Ülikooli Kliinikumis, Pärnu Haiglas, Ida-Viru Keskhaiglas (avatud ainult 4.11), Lääne-Tallinna Keskhaiglas või Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. Teeninduspunktid on nädalavahetusel avatud kell 10-15.

• ID-kaardi uuendamisega seotud tehniliste küsimuste korral helista ID-kaardi infoliinile 1777.

• Muud infot, sh ka PPA teeninduste lahtiolekuaja kohta, saab infotelefonilt 612 3000, mis töötab iga päev kell 8–19.

• Rohkem infot ID-kaardi sertifikaatide uuendamise kohta leiab veebilehelt www.id.ee.

Nädalavahetusel saavad sertifikaate kauguuendada ainult need, kellele ID-kaart on töövahend: eelkõige meditsiini-, pääste-, kohtu- ja julgeolekuvaldkonnas töötavad inimesed.

Turvanõrkusega ID-kaartide sertifikaadid suletakse reedel, 3.11 kell 24.00.

 

Baltic News Service