Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Tervishoid

Tervishoiutöötajate palga kasv tänavu aeglustus

Tervishoiutöötajate palga kasv tänavu aeglustus

TALLINN, 18. oktoober, BNS - Tervishoiutöötajate kuupalk tänavu võrreldes möödunud aastaga küll kasvas, kuid tõus ei olnud nii suur kui mullu, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) läbi viidud tervishoiutöötajate palgauuringust.

Arstide keskmine brutokuupalk koos lisatasudega oli tänavu märtsis 2537 eurot, kasvades aastaga 2,7 protsenti, teatas TAI BNS-ile. Õendustöötajate keskmine brutokuupalk koos lisatasudega jäi 2016. aasta tasemele: 1249 eurot. Hooldajate keskmine brutokuupalk kasvas 2,7 protsenti, olles 794 eurot. Eelmisel aastal oli palgakasv märkimisväärselt suurem: arstide brutokuupalk kasvas siis ligi 10, õdedel 9,1 ning hooldajatel 14,6 protsenti.

Samal ajal ilmneb tervishoiuvaldkonnas selge lisatasude vähenemise tendents ja tunnipalk koos lisatasudega aastases võrdluses hoopis langes: arstidel 1,1, õendustöötajatel 3,2 ja hooldajatel 1,9 protsenti. Arstide tunnipalk oli 13,33, õendustöötajatel 6,48 ja hooldajatel 3,97 eurot.

TAI tervishoiutöötajate palgauuringu tulemused kajastavad seisu enne aprillikuus sõlmitud tervishoiutöötajate palgakokkulepet.

Riigi keskmine palgakasv tänavu esimeses kvartalis oli tervishoiutöötajate palgakasvust kiirem, kasvades 5,7 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Arstide palgakasvu ületab see kolme protsendipunkti võrra, kuid endiselt on arstide palk 2,2 korda riigi keskmisest palgast kõrgem. Õendustöötajate palk ületas riigi keskmist 14 protsenti ja hooldajate tasu moodustas riigi keskmisest palgast 69 protsenti.

Riigile kuuluvates ettevõtetes on tervishoiutöötajate palk ametigrupi keskmisest palgast kõrgem arstidel viiendiku võrra, õendustöötajatel 10 protsendi ja hooldajatel 6,5 protsendi võrra.

 

Baltic News Service