Online Counter
Skip to main content
Blogi > Paldiski

Tollitöötajad avastasid veokist 4,5 miljonit salasigaretti

Tollitöötajad avastasid veokist 4,5 miljonit salasigaretti

TALLINN, 19. veebruar, BNS -  Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad avastasid Paldiski sadamas veoautot kontrollides masina koormast 4,5 miljonit salasigaretti.

Ameti uurimisosakonna talitusejuhi Siim Rudissaare sõnul saabus Leedu registreerimismärgiga veoauto koos haagisega 10. veebruaril Ikla kaudu Eestisse ja samal päeval suundus Paldiskisse Rootsi laevale, teatas maksu- ja tolliameti pressiesindaja.

Tolliametnikel tekkis aga kahtlus, et haagisel oleva koorma sisse võib olla salakaupa peidetud. "Kauba saatedokumentide järgi olid koormaks olevad aknad toodetud Lätis, aga aknaraamidel olid hoopis viited teise riigi aknatehasele. Teostasime veokile täieliku kontrolli ning selle käigus avastasime kokku ligi 225 000 pakki ehk 4 498 000 tükki Valgevene maksumärkidega ja maksumärgistamata sigarette, mis olid peidetud akende sisse," rääkis Rudissaar.

Juhtunu täpsemate asjaolude uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust. Kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, Põhja Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Eleliis Rattam ütles, et kriminaalmenetluse käigus tuvastatakse kuriteo täpsemad asjaolud, muuhulgas sigarettide tarne- ja müügiahel ning salakaubandusest tulusaajad.

Eelmine suurem salasigarettide avastus tehti mõned nädalad tagasi jaanuari teises pooles, kui samuti Paldiskis Rootsi laevale suunduval haagisel olnud koormast avastati turbakottide vahele peidetuna 1 049 000 maksumärkideta tubakatooteid. "Selle koguse avastamisel aitas kaasa ka tubakakoer, kelle märguande peale veok täiendavasse kontrolli suunati," lisas Rudissaar.

Eelmise aastal avastati Paldiski sadamas kahel korral kokku ligi 11 miljonit salasigaretti, mida püüti läbi Paldiski ja Rootsi kaudu Lääne-Euroopasse vedada. "Need salasigaretikoormate avastused näitavad, et salasigarette püütakse Paldiski sadama kaudu edasi Lääne-Euroopasse toimetada ning seetõttu on Paldiski sadama kaudu liikuvad koormad meie suurendatud tähelepanu all," sõnas Rudissaar.

 

Baltic News Service