Skip to main content
Blogi > USA

Trump andis käsu karmistada USA-sse reisijate taustakontrolli

Trump andis käsu karmistada USA-sse reisijate taustakontrolli

WASHINGTON, 1. november, AFP-BNS - President Donald Trump teatas teisipäeval, et andis pärast terrorirünnakut New Yorgis korralduse karmistada taustakontrolli välisriikidest USA-sse reisivatele inimestele.

"Andsin sisejulgeolekuministeeriumile just korralduse hoogustada meie juba äärmuslikku taustakontrolliprogrammi. On tore olla poliitiliselt korrektne, aga mitte selles," säutsus Trump.

Lennufirmad alustasid eelmisel nädalal check-ini eelsete intervjuude läbiviimist USA-sse suunduvate reisijatega.

Presidendi katsed keelata mitme moslemienamusega riigi elanikel Ühendriikidesse reisimine on põrkunud mitmele edukale kohtuhagile.

Trumpi valitsus teatas läinud nädalal, et jätkab põgenike vastuvõtmist 120-päevase keelu järel, kuigi jätkab reisikeeldu 11 "kõrge riskiga" riigi elanike suhtes.

Manhattanil sai teisipäeval surma kaheksa ja vigastada 11 inimest, kui renditud pikapveok rammis kõnni- ja rattateel rattureid ja jalakäijad ning sõitis otsa ka koolibussile. Politseil õnnestus avarii järel veokist väljunud ründaja elusalt tabada.

Tegemist on esimese surmava rünnakuga New Yorgis alates 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakutest, milles võimud on süüdistanud terrorismi.

AFP - Baltic News Service