Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Kevadkoputus

Tudengid asuvad ukselt uksele annetusi koguma

Tudengid asuvad ukselt uksele annetusi koguma

TALLINN, 11. mai, BNS - Reedel toimub aasta suurim heategevuslik aktsioon „Kevadkoputus“, kui üle 270 Southwestern Advantage`i tudengi käivad ukselt uksele, et koguda raha perede heaks, kelle lapsi ähvardab oma emast ja isast eraldamise oht.

SOS Lasteküla pikaajaline kogemus keeruliste perede abistamisel näitab, et õigeaegne toetamine võimaldab perel ise oma lapsed üles kasvatada. Riik sellist ennetustegevust ei finantseeri ning vajalik rahasumma tuleb koguda lahkete annetajate abiga. Tudengite eesmärk on koguda ühe päevaga 68 000 eurot. Ustele koputatakse Tallinnas, Tartus ja nende linnade lähiümbruses ning Viljandis ja Hiiumaal.

„SOS Lasteküla peretugevdusprogramm loodi 2008. aastal ning põhjused selleks olid väga lihtsad,“ ütleb SOS Lasteküla tegevdirektor Margus Oro. „Eestis eraldatakse igal aastal 400 last oma vanematest, abivajavaid lapsi on 7000. Oma tööd tehes nägime iga päev, et laste äravõtmine oma päris vanemate juurest ei lahenda probleemi, sest neis peredes sünnib lapsi aina juurde. Hoopis vajalikum on panustada ennetustegevusse ehk õpetada vanematele, kuidas lastekasvatamise ning igapäevaeluga paremini toime tulla. 10 aastaga oleme suutnud 450 perele tõestada, et lapse jaoks on parim kasvukeskkond  oma kodu, mitte lasteküla ja meie töö tulemusena on 1100 last jäänud oma vanematega kokku. Kõik need pered saavad täna oma laste kasvatamise ja oma elu ohjamisega ise hakkama.“

Programm on avatud Narvas, Sillamäel, Kohtla-Järvel, Keila linnas, Harku vallas, endises Vasalemma vallas ning Keila vallas ja suvest alates ka Põltsamaal, Juurus ning Paldiskis. SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi ühe aasta eelarve on 274 350 eurot.

Igakevadine heategevusaktsioon Kevadkoputus toimub juba 12. korda. Ustele koputavad tudengid sõidavad suvel Ameerikasse hariduslikke raamatuid müüma ning sel moel oma õpinguteks raha koguma.

„Eelmisel aastal kogusime aktsiooniga rekordilised 50 000 eurot. Sel aastal loodame lahkete inimeste abiga rekordi ületada,“ märkis Southwestern Advantage Eesti esindaja Ranol Kaseväli. „Kogemused on näidanud, et ukselt uksele käimine on tegelikult inimestele sobilik annetusviis, sest tihti ei teata, kuhu või kuidas annetada. Heategevuslik aktsioon on noorte jaoks ka ideaalseks ettevalmistuseks ja proovikiviks, andes aimu, millised väljakutsed võivad neid USA-s ees oodata.“

Inimesed, kelle ukseni tudengid reedese aktsiooni raames ei jõua, kuid kes soovivad aidata, saavad peretugevdusprogrammi toetada, tehes ülekande SOS Lasteküla Ühingule EE062200221001178590, külastades SOS Lasteküla kodulehte või helistades annetusnumbritele 900 66 90, 900 66 80 ja 9006670, mille kõne hind on vastavalt viis, kümme ja 25 eurot.

 

Baltic News Service