Skip to main content
Blogi > Mets

Tuhat inimest istutab täna juubelimetsa

Tuhat inimest istutab täna juubelimetsa

TALLINN, 18. mai, BNS - Kolmes kohas üle Eesti toimuvatel Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) metsaistutuspäevadel paneb reedel tuhat inimest koos alguse järgmise sajandi metsale.

Tänavustele RMK metsaistutuspäevadele registreerus ligi 1000 inimest, kes hakkavad metsa istutama Kuusalus, Kohilas ja Koorastes. Päeva jooksul saab igaüks istutada vähemalt 50 puud, koguda metsa kohta teadmisi metsatoas ja osaleda metsandusteemalisel arutelul.  

Kokku paneb RMK tänavu riigimetsa kasvama 20,7 miljonit taime. Metsa uuendatakse 11 600 hektaril, millest 2000 hektarit jäetakse looduslikule uuendusele. Riigimetsa uuendamiseks vajaminevad taimed kasvatab RMK kaheksas taimlas üle Eesti. 

Reedel avavad oma uksed huvilistele ka erametsaomanikud ja metsa- ja puiduettevõtted. Matkad erametsaomanikega toimuvad Lääne-Virumaa, Raplamaa ja Viljandimaa eriilmelistes ja erinevas vanuses metsades. Huvilistele on teejuhiks kohalikud metsaomanikud ja metsaühistute eestvedajad, kes räägivad oma tegemistest, erinevatest metsatöödest ning omanikuks olemise vastutusest. Puiduettevõtted tutvustavad, kuidas valmib metsast varutud puidust vineer, moodulmajad ja ehitusmaterjal maavärinakindlate majade ehitamiseks. 

Eesti on maailma üks metsarikkamaid riike, metsaga on kaetud pool Eesti maismaast. RMK hoole all on 47 protsenti Eesti metsamaast ja ligikaudu 30 protsenti kogu Eestimaast. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.

 

Baltic News Service