Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Tartu Ülikool

Tung Pärnu kolledžisse on kasvanud viiendiku võrra

Tung Pärnu kolledžisse on kasvanud viiendiku võrra

TALLINN, 28. märts, BNS - Tartu ülikooli Pärnu kolledžisse astunute hulk on viimase nelja aasta jooksul kasvanud ligikaudu 20 protsenti, enim ehk 45 protsenti on kasvanud sotsiaaltöö- ja rehabilitatsiooni korralduse erialale õppima asunute arv, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu kolledži direktori Henn Vallimäe sõnutsi on kolledžisse vastuvõetute hulk kahel viimasel aastal kasvanud ja õppekohtade täitumusega ei esine probleeme. “Arvestades õppekavade suurt populaarsust, oleme lähiaastatel üle läinud eksamipõhisele vastuvõtule,” rääkis Vallimäe.

Mullu oli ettevõtlus- ja projektijuhtimise avatud ülikooli õppekaval konkurss ühele kohale 8,9 soovijat. Sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse õppekavale sisseastujate arv on kasvanud tema jutu järgi avatud ülikooli õppijate arvelt. “Avatud üli kooli on sellele erialale tulnud õppima eeskätt sotsiaalvaldkonnas töötavad spetsialistid, kellel ei ole erialast kõrgharidust. Paraku ei soovita tulla sel õppe kaval päevasesse õppevormi, sest värske koolilõpetaja ei näe enda esimese valikuna sotsiaalvaldkonda,” selgitas ta erialale astunute iga-aastast kasvu.

“Eeldame, et eksamile tulevad enam motiveeritud ja kindla sisseastumissooviga üliõpilaskandidaadid. Tulenevalt tasuta õppe raamistikust on meil enam-vähem kindel arv, kui palju saame õppureid vastu võtta. Peale selle on tasu eest võimalus õppida osakoormusega või eksternina,” selgitas ta.

 

Baltic News Service