Skip to main content
Blogi > Ettevõtlus

Tuvastusfirma Veriff kaasas 7,7 miljonit dollarit

Tuvastusfirma Veriff kaasas 7,7 miljonit dollarit

TALLINN, 19. juuni, BNS – Eesti tuvastusteenuseid pakkub idufirma Veriff kaasas 7,7 miljonit dollarit, juhtinvestoriks oli Mosaic Ventures.

Läbirääkimised investeeringu kaasamiseks algasid kohe pärast Veriffi osalemist maailma mainekaimas iduettevõtete kiirendis Y-Combinator, teatas Veriff.

Investeerimisringis osalesid ka Taavet Hinrikus, Ashton Kutcher, Paul Buchheit, Elad Gil, Y-Combinator, SV Angel, ACE Ventures, LIFT99 ja Superangel. Veriffi nõukoguga liituvad TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus ja Simon Levene investeerimisfondist Mosaic Ventures. Kokku on Veriff kaasanud 8,4 miljoni dollari ulatuses investeeringuid 25 institutsionaalselt ja erainvestorilt. Varasemalt on ettevõttesse investeerinud teiste seas ka Sten Tamkivi, Ragnar Sass, Taavi Kotka ja endine LexisNexise tegevjuht Andrew Prozes. 

Veriff kasutab investeeringut laiendamaks meeskonda, et olla valmis suuremateks ärimahtudeks ning arendamaks SaaS toodet, mis teeb maailma kõige turvalisema identifitseerimise teenuse kättesaadavaks ka väikese- ja keskmise suurusega ettevõtetele. Hetkel töötab Veriffis 25 inimest. Aasta jooksul soovitakse laiendada arendusmeeskonda 30 inimese võrra. 

23-aastane Veriffi asutaja ja tegevjuht Kaarel Kotkas rääkis, et investeering on suur samm ettevõtte äritegevuse laienemise suunas. "Veriff on justkui Stripe. Kui Stripe pakub kiirelt integreeritavat makseteenuse liidest, siis meie pakume minutitega integreeritavat identifitseerimise liidest. See võimaldab veenduda kõikidel veebikeskkondadel ja mobiilirakendustel selles, et dokumendi – passi, juhiloa või ID-kaardi esitleja – võrdub dokumendi omanikuga. Nii saame ennetada finantskuritegusid säästes ausate inimeste ja ettevõtete raha. Meie missioon on võita interneti usaldus olles esimene valik isikusamasuse tuvastamise teenuste valdkonnas ja seeläbi muuta Veriff tegusõnaks," ütles ta. 

Veriff asutati 2015. aastal toona 20-aastase Kaarel Kotkase poolt. Toode toodi turule 2016. aasta juunis, kui kaks ettevõtet – Inbank ja Hansapost – integreerisid Veriff’i teenuse vähendamaks isiku taustakontrolli protseduurist tulenevaid äririske. Tänaseks on Veriffil rohkem kui 40 klienti üle maailma. Nende hulka kuuluvad finants- ja jagamismajanduse ettevõtted ning online-kaubamajad. Ettevõtte arendus- ja klienditoe meeskond tegutseb Tallinnas, müügi- ja turundusosakond kolib Ameerika Ühendriikidesse.

 

Baltic News Service