Skip to main content
Blogi > Terrorism

Uber: New Yorgi terrorist oli meie taksojuht

NEW YORK, 1. november, Interfax-BNS - Uber Technologies Inc. kinnitas, et New Yorgis teisipäeval veokirünnakus kaheksa inimest tapnud Saifullo Saipov on nende taksojuht, edastas CBS News.

Usbekistani immigrant Saipov, kes töötas ka veokijuhina, ei ole varem kuritegusid toime pannud, tal oli registris vaid neli liikluseeskirjade rikkumist, kirjutas väljaanne.

"Oleme sellest julmast vägivallast vapustatud," seisab Uberi teisipäevases avalduses, "meie südamed on selle tragöödia ohvrite ja nende lähedastega. Võtsime ühendust korrakaitsjatega ja osutame neile kõikvõimalikku abi".

Uber sulges Saipovi jaoks oma rakenduse veidi pärast terrorirünnakut.

Manhattanil sai teisipäeval surma kaheksa ja vigastada 11 inimest, kui renditud pikapveok rammis kõnni- ja rattateel rattureid ja jalakäijad ning sõitis otsa ka koolibussile. Politseil õnnestus avarii järel veokist väljunud ründaja elusalt tabada.

USA meedia teatel on tegemist alates 2010. aastast Ühendriikides elava Usbekistani kodanik Saifullo Saipoviga (29).

Meedia teatas varem pealtnägijatele tuginedes, et mees hüüdis rünnaku ajal "Allahu akbar" (araabia keeles "Jumal on suurim").  

Uber on rahvusvaheline tehnoloogiaettevõte, mis töötas välja mobiilteenuse juhiga auto kutsumiseks. Ettevõte osutab teenuseid rohkem kui 600 linnas 77 riigis.

Interfax - Baltic News Service