Online Counter
Blogi > Võõrtöölised

Ukraina võõrtööjõud valmistab mupo korrakaitsjatele suurt peavalu

TALLINN, 25. september, BNS - Tallinna munitsipaalpolitsei (mupo) inspektoritel on Ukraina päritolu kodanikega viimasel ajal palju probleeme, kuna võõramaalased ei taha ühistranspordis piletitosta, samuti pole neil sageli kaasas dokumente. 

Vastavalt protseduurireeglitele tuleb piletita reisijale teha isikutuvastus, mida ilma dokumendita teha on võimatu. Tihti tuleb oodata, kuni üks rikkujatest käib ööbimispaigas ja toob kohale dokumendid. See kõik häirib tõsiselt piletipatrulli töörütmi.

"Varasemast on teada mitmeid juhtumeid, kus piletipatrull on tuvastanud illegaalselt riigis viibinud või töölota välismaalasi ja neid, kelle tööluba ning viisa on lõppenud või puudunud. Samuti on mupo patrull tuvastatud ilma tööloata ukrainlasi, kes pakuvad taksoteenust. Lisaks puudub neil ka teenindajakaart ning nende sõidukitele ei ole tehtud vajalikku kontrolli. Enamasti pakuvad nad taksoteenust infoühiskonna platvormi kaudu, neist enim on levinud Yandex takso," märkis mupo. 

Ukrainlastega kaasneb veel üks probleem - järjest rohkem leiavad mupo inspektorid linnatänavatelt avariilisi romusõidukeid, mis on kuulunud Tallinnas töötanud Ukraina kodanikele. Skeem on iseenesest lihtne – ostetakse odav ja vana auto ning sõidetakse sellega, kuni see liigub või kuni tööots läbi saab. Seejärel naastakse kodumaale ning jäetakse auto tänavale vedelema. 

"Ukrainlaste maha jäetud romusid on viimaste kuudega Põhja-Tallinna inspektorite poolt tuvastatud vähemalt viis tükki. Omanike tuvastamine ja otsimine on aga ajakulukas töö, mida saaks kasutada hoopis efektiivsemalt muude probleemide lahendamiseks. Tihti leiabki selliseid võõrtööliste poolt maha jäetud romusid just äärelinnadest, kus ehitajad endale põhiliselt kortereid üürivad," märkis mupo. 

 

Baltic News Service