Skip to main content
Blogi > 2018

Uuring: üle poole tööandjatest ei plaani kuue kuu jooksul palku tõsta

Uuring: üle poole tööandjatest ei plaani kuue kuu jooksul palku tõsta

TALLINN, 8. mai, BNS – Tööportaali CV Keskus ja Palgainfo Agentuuri tööandjate uuringust selgub, et 57 protsenti küsitluses osalenud tööandjatest ei kavatse oma organisatsioonis järgmise kuue kuu jooksul töötajate põhipalkasid muuta.

"Samas näitab aga värske uuring, et palgatõusu pidurdumine võib olla kõigest ajutine nähtus, kuna viimase kuue kuu jooksul on paljud organisatsioonid juba põhipalkasid tõstnud. Tõenäoliselt võetakse palkade tõstmise küsimus taas päevakorda sügisel, mil ettevõtted hakkavad valmistuma iga-aastaseks töötasude korrigeerimiseks. Pea iga neljas küsitletud tööandja plaanib aga palgatõusu ka järgmise poole aasta sees," ütles CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt pressiteate vahendusel.

Palgainfo Agentuuri juhi Kadri Seederi sõnul on viimase kuue kuu jooksul on töötajate põhipalkasid tõstnud rohkem organisatsioone kui sügisel seda plaanis. "Oktoobris 2017 kavatses lähima kuue kuu jooksul töötajate põhipalkasid tõsta 44 protsenti uuringus osalenud organisatsioonidest, kuid aprillis küsitlusele vastanud organisatsioonidest olid põhipalkasid viimase kuue kuu jooksul tõstnud rohkem kui pooled. Kuna mõlemale küsitlusele vastasid suures osas samad organisatsioonid, siis võib öelda, et mitmed, kes ei osanud veel sügisel põhipalkade muutust prognoosida, on töötasusid siiski tõstnud," märkis ta.  

"Uuringu tulemused näitavad, et kõige enam mõjutavad tööandjate otsust muuta või mitte muuta põhipalkasid organisatsiooni majandustulemused ja tööjõuturu olukord," lisas ta.

Auväärt lisas, et uuringu andmetel tööjõuvajadus kasvab."74 protsenti küsitletuist vastas, et plaanib järgneva poole aasta jooksul palgata lisatööjõudu, mida on pisut enam kui sügisel  ja tuleneb tõenäoliselt hooajalisest tööjõuvajadusest. Uusi töökohti plaanib lähima kuue kuu jooksul luua 45 protsenti tööandjatest," märkis ta.

Tööportaal CV Keskus ja sõltumatu uuringute agentuur Palgainfo Agentuur korraldavad kaks korda aastas ühist tööandjate uuringut. Aprillis toimunud tööandjate küsitluses osales 519 organisatsiooni esindajat, kes annavad tööd umbes 50 000 inimesele.

Uuringu eesmärk oli välja selgitada Eesti ettevõtjate hinnangud tööturu olukorrale ning toimunud ja plaanitavad palkade muutused. Mais jätkub uuring organisatsioonide põhjaliku töötasude uuringu ja suuremahulise töötajate küsitlusega, mille fookuses on  lisaks töötasudele ka töötajate turukäitumine ning töökoha vahetamise ajendid.

 

Baltic News Service