Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Tööandjad

Uuringu kohaselt on ihaldusväärseim tööandja taas Eesti Energia

TALLINN, 21. jaanuar, BNS – Tööportaal CV keskuse uuringu kohaselt oli Eesti tahetuim tööandja eelmisel aastal taas Eesti Energia, keskmise suurusega ettevõtete seast valiti ihaldusväärseimaks Cleveron.

Eesti ihaldusväärseim ettevõte 2019 on Eesti Energia AS, teisele kohale tõusis Swedbank AS ja kolmandale kohale Telia Eesti AS. Swedbanki jaoks on tegu ajalooliselt kõrgeima kohaga parimate tööandjate tabelis. Varasemalt on korduvalt piirdutud kõrge kolmanda kohaga, teatas CVKeskus.

Tööportaal on uuringut korraldanud kaheksa aastat ning vaid aastal 2014 suutis Eesti Energia eest võidu haarata Skype Technologies, mis tänavu sai viienda koha. Uute tulijatena on parimate tööandjate sekka suutnud kerkida Taxify OÜ ja Utilitas.

"Atraktiivne tööandja kuvand tekitab töövõtjates usaldust ja suurendab soovi ettevõttega liituda," ütles CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.

"Nimelt selgus värskest uuringust, et lausa iga kümnes töövõtja on sobiva tööpakkumise korral valmis kandideerima vähemalt ühte Eesti ihaldusväärseima tööandja uuringu esikolmikusse kuuluvasse ettevõttesse tööle. Praegusel keerulisel tööturul loob seega tööandja ihaldusväärne maine tuntava konkurentsieelise parimate töökäte värbamisel," ütles Auväärt.

Ta lisas, et ihaldusväärseimate tööandjate sekka kerkimiseks ei piisa vaid konkurentsivõimelisest palgatasemest, vaid nõuab juhtidelt tuntavat panust.

Esimest korda otsustas CVKeskus.ee eraldi välja tuua ka keskmise suurusega ettevõtete edetabeli. Ihaldusväärseima 50 kuni 249 töötajaga tööandja tiitli haaras Cleveron, teise koha saavutas Starship Technologies ning kolmanda Veriff OÜ. Esiviisiku lõpetavad Helmes AS ja Proekspert AS.

TOP 20 Eesti tööandjad:

Koht 2019 a. Koht 2018 a. Ettevõte
1 1 Eesti Energia AS
2 4 Swedbank AS
3 2 Telia Eesti AS
4 5 Transferwise Ltd Eesti filiaal
5 3 Skype Technologies OÜ
6 19 Cleveron AS
7 8 OÜ Playtech Estonia
8 10 Pipedrive OÜ
9 7 AS LHV Pank
10 - Taxify OÜ
11 11 Microsoft Estonia OÜ
12 6 AS Tallink Grupp
13 15 AS Tallinna Lennujaam
14 - Utilitas
15 14 Nortal AS
16 13 Elisa Eesti AS
17 12 Tartu Ülikool
18 9 ABB AS
19 17 Orkla Eesti AS (Kalev ja Põltsamaa Felix)
20 18 Kaubamaja AS

TOP 5 keskmise suurusega tööandjad:

Koht Ettevõte
1 Cleveron AS
2 Starship Technologies OÜ
3 Veriff OÜ
4 Helmes AS
5 Proekspert AS

19-aastaste ja nooremate eelistus:

Koht Ettevõte
1 Swedbank AS
2 Telia Eesti AS
3 Eesti Energia AS
4 Skype Technologies OÜ
5 Transferwise Ltd Eesti filiaal

 

Baltic News Service