Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Rakvere

Uus eelarve toob Rakvere linnajuhtidele kopsaka palgatõusu

Uus eelarve toob Rakvere linnajuhtidele kopsaka palgatõusu

TALLINN, 6. novemver, BNS - Et Rakvere linnavalitsuse töötajate töötasu on seotud alampalgaga, toob  alampalga tõus neile linna uue eelarvega kaasa palgatõusu - linnapea ja volikogu esimehe palk tõusevad enam kui veerand tuhande euro võrra, kirjutab Virumaa Teataja. 

Rakvere linnavolikogu liige Marti Kuusik leidis volikogu istungil linnaeelarve esimesel lugemisel, et alampalgast sõltuvusse seatud palgasüsteem ei ole jätkusuutlik. “Mõned aastad tagasi tehti küll korrektsioon ja palgakoefitsiente muudeti, aga midagi on vaja ette võtta,” lausus ta.

Ühe võimalusena näeb Kuusik palgasüsteemi sidumist tarbijahinnaindeksiga. Kui alampalk kerkib uuest aastast kaheksa protsendi võrra, siis tarbijahinnaindeks näitab 3,7 protsendi suurust elukalliduse tõusu võrreldes aastataguse ajaga. “Ma ei näe põhjust, miks peaks linnavalitsuse töötajate palk ennaktempos kasvama,” ütles Kuusik. 

Rakvere linnapea Marko Torm selgitas, et ka Rakvere lähivaldades ja riigiasutusteski on käimas palgaralli ning spetsialiste meelitatakse enda juurde tööle. “Mina küll ei pelga, et meie inimesed oleksid üle makstud,” lausus linnapea.

Kuusik pakkus, et kui on vaja leida mingi konkreetne spetsialist, siis tuleb selleks luua vastava palgatasemega ametikoht. “Kõigile alampalga tõusuga palgale lisa otsa lajatada ei ole õige, ja mida kõrgemale alampalk kerkib, seda ebanormaalsemaks olukord muutub,” rääkis ta.

Marko Tormi sõnul ei ole aga võimalik struktuuri üksikuid kõrgepalgalisi ametikohti luua, sest see riivaks praegu tööl olevate inimeste õiglustunnet. Eelarves on järgmiseks aastaks ette nähtud üksikisiku tulumaksu laekumise viieprotsendiline kasv, lisaks kerkib uuest aastast linnadele-valdadele eraldatav tulumaksu osa seniselt 11,86 protsendilt 11,9 protsendile. Kokku peaks see eelarvesse tooma umbes miljoni enam, kui tänavuseks aastaks planeeritud oli. Päris kopsaka tüki juurdekasvust ampsab aga kavandatud palgatõus.

 

Baltic News Service