Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Autod

Uute sõiduautode müük langes augustis 4,6 protsenti

Uute sõiduautode müük langes augustis 4,6 protsenti

TALLINN, 9. september, BNS – Augustis müüdi Eestis 2534 uut sõiduautot, mida on möödunud aasta augustiga võrreldes 4,6 protsenti vähem.

Kaheksa kuu kokkuvõttes on tarbijad tänavu soetanud 18 893 uut sõiduautot, mis jääb mullu sama perioodi müügitulemustele 0,5 protsenti alla, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit (AMTEL).

"Väike langus augustis aastatagusega võrreldes on tingitud eelmisel aastal WLTP ehk uue kütusekulu mõõtmismeetodi juurutamise lõpptähtaja saabumise eel tavaliselt enam arvele võetud masinatest," ütles AMTEL-i tegevjuht Arno Sillat pressiteates.

Erinevate segmentide võrdluses on esikolmik jätkuvalt sama – keskmiste maasturite osakaal oli augustis 27,5 protsenti, väiksema keskklassi autod moodustasid 22 protsenti kogumüügist ja väiksemad maasturid 18,7 protsenti.

Hübriidautosid müüdi 244, elektriautosid 8 ning CNG seadmega sõiduautosid 122. Kõigist esmaregistreeritud sõiduautodest oli uusi 54 protsenti.

"Praktiliselt 10 protsendini on tõusnud uute sõiduautode müügis hübriidide osakaal ning on tunda ka elektriautode osas teatud liikumist. Suurem läbimurre selles osas on siiski veel ootel," ütles Sillat.

Ta rääkis, et diiselmootoriga sõiduautode müügi langus on peatunud, sellega ka CO2 heitmete üldine suurenemine, kuid seda vaid uute autode osas. "Kasutatud sõiduautode poolel jätkub massiline vanemate diiselmootoriga masinate sissevool, siit ka üldine kasvuhoonegaaside tõus automüügis," märkis ta.

Markidest edestas 362 uut autot müünud Toyota napilt Škodat, mida müüdi 357. Kolmandal kohal oli Volkswagen 203 autoga. Mudelite esikolmiku tippu tõusis Škoda Octavia 150 autoga, järgnesid Toyota RAV4 138 sõidukiga ja Dacia Duster 105 autoga.

Tarbesõidukite turul jätkus langus ja augustis müüdi mullusega võrreldes 16,9 protsenti vähem tarbesõidukeid. Kaheksa kuu kokkuvõttes on tänavu müüdud 7,5 protsenti vähem kui eelmise aasta samal perioodil. Automarkidest oli edukaim Citroen 89 sõidukiga, järgnesid Renault ja Peugeot, mida müüdi vastavalt 66 ja 64.

 

Baltic News Service