Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Vingugaas

Väikeste lastega pere pääses napilt vingusurmast

Väikeste lastega pere pääses napilt vingusurmast

TALLINN, 24. jaanuar, BNS - Elvas pääses väikeste lastega pere kolmapäeva pärastlõunal napilt vingusurmast, siiski tuli kõik inimesed haiglasse viia. 

Kell 15.59 sai häirekeskus teate Elva vallast Tammiste külast vingugaasimürgistuse tunnustega naisest. Naine kurtis vilinat kõrvus, iiveldust, oksendamist, pearinglust ja üldist nõrkust.

Kohale saabunud päästjad ja kiirabitöötajad mõõtsid õhus kõrge vingugaasi sisalduse. Majas viibis veel mees ning kuue- ja kaheaastane laps. Kiirabid toimetasid kõik kannatanud haiglasse, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja BNS-ile. 

Esialgsel hinnangul oli vingugaas tuppa imbunud siibri liiga varase sulgemise tagajärjel. Juhtunust hoiatati ka ülemise korruse elanikke. Ruumid tuulutati ja õhu hapnikusisaldus normaliseerus.

Ka Saaremaal ohustas vingukaas kolmapäeval kahe naise elu. Kell 22.34 teatas kaks Asuküla küla naist enda äärmiselt halvast enesetundest. Mõlemad oksendasid ning tekkisid teadvuse- ja tasakaaluhäired ja pearinglus.

Päästjad tuvastasid eluruumide õhus ohtliku vingugaasi sisalduse ja kiirabi diagnoosis naistel vingumürgistuse. Küttekolletes olid söed ja ilmselt imbus ving tuppa siibri liiga varase sulgemise tõttu. Kannatanud viidi tervisekontrolliks ja turgutamiseks haiglasse. Päästjad avasid kütteseadmete siibrid ja aitasid elanike äraoleku ajaks sulgeda maja uksed.

Päästjad hoiatavad, et liiga varase siibri sulgemise tõttu tuppa imbuv lõhnatu ja nähtamatu, kuid ülimürgine vingugaas on inimelule ja tervisele äärmiselt ohtlik. Pärast kütmist ja siibri sulgemist on soovitatav ruume tuulutada. Vingugaasi aitab õhust tuvastada vingugaasiandur. Suitsuandur vingugaasi ei tuvasta.

 

Baltic News Service