Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Lõuna-Eesti

Võru ettevõtjat häirivad ukrainlased

Võru ettevõtjat häirivad ukrainlased

Võrus 25 aastat ehitusettevõtet juhtinud ettevõtja Andri Needo tõusis täna Võru vallamajas maksu- ja tolliameti seminaril püsti ning ütles, et teda häirivad ukrainlased.

Needo rääkis, et varem käis asi nii, et ehitusfirmadel olid omal töötajad ja masinad. Nüüd on aga asi läinud selle peale, et ehitusfirmades-peatöövõtjates on tööl vaid üksikud valgekraed, kes tegelevad hangetega. Tellimusi täidavad alltöövõtjad, kes veavad tööjõu sisse Ukrainast.

Eesti ehitusturule on ilmunud ukraina ehitajad, kes on nõus müüri laduma 600-800-eurose kuupalga eest. Ukraina ehitajatega tegelevad ehitusfirmad on omakorda saanud turul konkurentsieelise. Turul on surve, et võimaldada Ukrainast ja mujalt veelgi võõrtöölisi sisse vedada.

See on omakorda pannud suure surve alla need ettevõtjad, kelle palgal on kohalikud eestlastest ehitustöölised ja kellele tuleb maksta märksa kõrgemat palka.

Välja on kujunenud absurdne olukord, kus Eesti oma ehitajad liiguvad olude sunnil Soome ja Eestis ehitavad ukrainlased. Lisaks käiakse alkoholi ostmas Lätist.

Maksu- ja tolliameti juht Valdur Laid tunnistas, et talle samuti selline olukord ei meeldi, aga ta ei osanud ka mingit lahendust välja pakkuda. Lahenduste leidmine on poliitikute pärusmaa. Maksu- ja tolliameti statistika näitab, et kiiresti kasvanud aktsiiside laekumine jääb ootustele alla ja põhjus ongi selles, et inimesed toovad alkoholi ja kütust Lätist.

Allikas: Lõunaeestlane.ee