Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Autod

Vana-Vigalas selgitatakse välja tänavune parim noor sõiduautotehnik

TALLINN, 30. mai, BNS - Raplamaal Vana-Vigala tehnika- ja teeninduskoolis algab neljapäeval kahepäevane vaatemänguline noorte sõiduautotehnikute kutsemeistrivõistlus, kus võtavad omavahel mõõtu 12 kutseõppeasutuse noored.

Parima sõiduautotehniku tiitli püüdjad peavad lahendama mitmeid teoreetilisi ülesandeid ning panema proovile ka oma praktilised oskused, teatas SA Innove pressiesindaja kolmapäeval BNS-ile. Võistlused toimuvad kahes grupis - esimeses võtavad mõõtu 1. kursuse autoerialade õpilased ning teises grupis asuvad võistlustulle 2. ja 3. kursuse autotehniku eriala õpilased.

Tehnika- ja eeeninduskooli direktori Enn Roosi sõnul on selline võistlus väga oluline, sest lisaks parima noore sõiduautotehniku valimisele on see koht, kus koolide õpetajad saavad omavahelisi kogemusi jagada ning tänu sellele ka autoõpetuse taset tõsta ja ühtlustada. „Autoremondi alad on noorte seas üsna populaarsed, kuid kuna masinad muutuvad aina keerulisemaks, siis peavad ka spetsialistide teadmised olema tasemel,“ ütles Roosi.

Sõiduautotehnik õpib sõiduautode remondi- ja hooldustehnoloogiaid nagu juhtimisseadmed ja veermik, jõuallikad ja jõuülekanded, tehnohooldus ja diagnostika, mootorielektroonika ja kliimaseadmed. Kasutab diagnostikaseadmeid auto arvutivõrgu, elektri- ja mugavussüsteemi vigade leidmisel.

Võistlus peetakse Vana-Vigala tehnika- ja teeninduskoolis neljapäeval ning reedel. Parimaid autasustatakse teisel päeval kell 15. Kõik huvilised on oodatud võistlejatele kaasa elama ja sõiduautotehnika valdkonnaga tutvuma.

Sõiduautotehnikute kutsevõistlust korraldab SA Innove koostöös tehnika- ja teeninduskooliga. Võistluse läbiviimist toetavad autokutseõppe liit, Amserv, Scania, Peugeot, tehnoülevaatajate liit, Thule, KGK, Euroopa Sotsiaalfond ning haridus- ja teadusministeerium.

 

Baltic News Service