Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Krimi

Vargad said kullapoest saagiks 200 000 euro väärtuses ehteid

Vargad said kullapoest saagiks 200 000 euro väärtuses ehteid

TALLINN, 8. september, BNS - Seni tabamata vargad said Narvas kullapoest saagiks ligi 200 000 euro väärtuses ehteid.

Politsei sai neljapäeval teate, et Narvas Tallinna maanteel asuva kaubanduskeskuse ehtepoest varastati kullast ehteid. Esialgsetel andmetel võib kahjusumma küündida 200 000 euroni, teatas Ida prefektuur.

Neljapäeval sisenesid kaks seni tuvastamata meest veidi enne kella 18.10 kauplusesse, edastasid Ida prefektuur ja Viru ringkonnaprokuratuur. Mehed kasutasid võimalust ning varastasid poest kuldehteid. Vargusest teatati politseisse kella 20.30 paiku. Täpne kahjusumma on hetkel veel selgitamisel.

Ida prefektuuri pressiesindaja sõnul kõnelesid kaks meest aktsendiga vene keeles. Pressiesindaja täpsustas, et et tegemist ei olnud eesti aktsendiga.

Prokurör Pavel Gordijevski kinnitas, et kullapoe varguse uurimiseks on alustatud kriminaalasi ja praegu käib intensiivne uurimine. „Selgitatakse täpne kahju ning kogutakse tõendeid sündmuskohalt. Uurijatele on abiks ka turvakaamera salvestis,“ ütles prokurör. Kahtlustatavatest on praegu siiski vara rääkida.

Narva politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Andres Jaggo sõnas, et koheselt peale teate saamist suundus sündmuskohale patrull, kes juhtumi esmased asjaolud fikseeris. "Eilse [neljapäevase] teate saamisel oli vargusest juba mõni tund möödunud. See muudab kahtlustatavate tabamise raskemaks, kuna ajaga võivad kaduda niinimetatud kuumad jäljed, mis kurjategijani viivad. Politseid peab süütegudest teavitama võimalikult kiiresti – nii püsib suurem tõenäosus kahtlustatavad kiirelt tabada. Töötame järjekindlalt edasi, et sündmuse asjaoludele jälile jõuda ja süüdlased kindlaks teha,“ lisas Jaggo.

Kriminaalmenetlust viib läbi Ida prefektuur ja juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

 

Baltic News Service