Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Import

Veebruaris eksport kasvas 15 protsenti ja import 13 protsenti

Veebruaris eksport kasvas 15 protsenti ja import 13 protsenti

TALLINN, 10. aprill, BNS – Kaupade eksport suurenes veebruaris võrreldes 2017. aasta veebruariga 15 protsenti ja import 13 protsenti; Oluliselt kasvas eksport Euroopa Liidu välistesse riikidesse ja kõige enam eksporditi kütuseid ja kütuselisandeid.

Kaupade ekspordi peamised sihtriigid olid veebruaris 16 protsendiga Eesti koguekspordist veebruaris Soome, 11 protsendiga Rootsi ja 8 protsendiga Läti. Soome eksporditi enim elektriseadmeid ning metalli ja metalltooteid, Rootsi elektriseadmeid ning puitu ja puittooteid, Lätti transpordivahendeid ning põllumajandussaadusi ja toidukaupu nagu kange alkohol, õlu ja nisu, teatas statistikaamet.

Eksport suurenes enim 28 miljoni euroga Singapuri, 23 miljoni euroga Saksamaale ja 21 miljoni euroga Suurbritanniasse. Kasvas mineraalsete toodete väljavedu Singapuri ja Suurbritanniasse ning elektriseadmete väljavedu Saksamaale. Eksport vähenes enim 20 miljoni euroga Hollandisse, kuhu veeti vähem mineraalseid tooteid.

Kaupadest eksporditi veebruaris enim 16 protsendiga kogu kaupade ekspordist mineraalseid tooteid, 15 protsendiga elektriseadmeid ning puitu ja 11 protsendiga puittooteid. Viimati ületas mineraalsete toodete eksport elektriseadmete väljavedu 2011. aastal. Enim suurenes 70 miljoni euroga mineraalsete toodete, 24 miljoni euroga metalli ja metalltoodete ning 12 miljoni euroga mehaaniliste masinate ja samuti 12 miljoni euroga elektriseadmete väljavedu. Samal ajal vähenes 9 miljoni euroga mitmesuguste tööstustoodete eksport.

Eesti päritolu kaupade osatähtsus oli 2018. aasta veebruaris 74 protsenti koguekspordist. Eesti päritolu kaupade väljavedu suurenes 14 protsenti ja reeksport 18 protsenti. Enim suurenes Eesti päritolu mineraalsete toodete nagu põlevkivikütteõli ja kütuselisandid; metalli ja metalltoodete ning põllumajandussaaduste ja toidukaupade väljavedu. Samal ajal vähenes enim mitmesuguste tööstustoodete nagu puitmajad ja valgustid eksport.

Veebruaris imporditi 13 protsendiga Eesti koguimpordist kõige enam kaupu Soomest, 11 protsendiga Saksamaalt ja 10 protsendiga Rootsist. Soomest imporditi kõige rohkem elektriseadmeid ning metalli ja metalltooteid, Saksamaalt ja Rootsist transpordivahendeid ja elektriseadmeid. Kõige rohkem suurenes import 30 miljoni euroga ehk umbes kuus korda Valgevenest, 25 miljoni euroga Soomest ja 21 miljoni euroga Lätist. Valgevenest imporditi rohkem mineraalseid tooteid nagu mootorikütus ja kütuselisandid, Soomest elektriseadmeid ning Lätist metalli ja metalltooteid.

Kaupadest imporditi Eestisse enim 14 protsendiga Eesti koguimpordist elektriseadmeid, 13 protsendiga mineraalseid tooteid ning 12 protsendiga mehaanilisi masinaid. Enim suurenes mehaaniliste masinate ja mineraalsete toodete, mõlemad 32 miljonit eurot, ning 21 miljoni euroga transpordivahendite sissevedu.

Väliskaubanduse ekspordi mahuindeks kasvas 2018. aasta veebruaris võrreldes 2017. aasta sama kuuga 2 protsenti ja impordi mahuindeks 10 protsenti.

 

Baltic News Service