Online Counter
Blogi > Maanteeamet

Veokijuhid saavad teekasutuse eest tasuda ka Alexela Paldiski tanklas

Veokijuhid saavad teekasutuse eest tasuda ka Alexela Paldiski tanklas

TALLINN, 23. jaanuar, BNS – Alates esmaspäevast saavad Eestisse Paldiski sadama kaudu saabuvad veokijuhid tasuda teekasutustasu ka Alexela Paldiski tanklas.

"Meil on hea meel, et oleme liikunud taas sammu edasi ning saanud juurde müügikohana Alexela Paldiski tankla," teatas liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa.

"Alexela Paldiski tankla on oma asukoha poolest väga sobilik paik just veokijuhtidele peatumiseks, tankimiseks, kehakinnitamiseks ning muude vajalike toimingute tegemiseks. Teekasutustasu tasumise võimaluse lisandumine meie teenuste nimekirja esmajärjekorras just Alexela Paldiski tanklas on seega igati loogiline samm," ütles Alexela Oili juhatuse esimees Ain Kuusik.

1993. aastal rajatud Alexela Oil AS kuulub Alexela Gruppi. Ettevõtte 77-st tanklast omab tanklakauplusi 24. Ettevõttes töötab ligi 150 inimest üle Eesti.

Riik hakkas sellest aastast nõudma enam kui 3,5-tonnistelt veokitelt teekasutustasu . Maksu nõutakse nii Eesti kui ka välismaa veofirmadelt. Raskema ja saastavama veoauto omanikule võib see aastas maksma minna kuni 1300 eurot. Uut maksu saab tasuda ka nädala, kuu ja päeva eest.

 

Baltic News Service