Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

VGP viis lõpule Nehatu tööstuspargi müügi East Capitalile

VGP viis lõpule Nehatu tööstuspargi müügi East Capitalile

TALLINN, 15. september, BNS – Rahvusvaheline logistika- ja tööstusparkide arendaja VGP viis lõpule Nehatu tööstuspargi müügi fondile East Capital Baltic Property Fund III.

VGP viis edukalt lõpule Tallinnas asuva VGP Park Nehatu müügi East Capitalile. Tehingu osaks on viis logistikaehitist enam kui 77 000 ruutmeetri renditava pinnaga ning ettevõte teenis müügist netotulu 34,5 miljonit eurot, teatas VGP börsile.

Kinnisvarafond East Capital Baltic Property Fund III sai augustis konkurentsiametilt loa tööstuspargi ostmiseks. Tehingu hinnaks oli 54 miljonit eurot.

VGP ehitab ja arendab logistikakinnisvara, mida ettevõtte rendib pikaajaliste lepingutega logistikafirmadele. VGP Park Nehatu on Peterburi tee ääres paiknev logistikapark.

East Capital on 1997. aastal asutatud Rootsi päritolu fondivalitseja, mis keskendub arenevatele turgudele. Ettevõte valitseb 2,7 miljardi euro ulatuses investeeringuid.

East Capital Baltic Property Fund III on fondivalitseja East Capital poolt 2015. aasta augustis loodud kinnisvarafond, mis investeerib ärikinnisvarasse Tallinnas, Riias ja Vilniuses. Kolmanda fondi omakapital on 100 miljonit eurot. Fond on suunatud institutsionaalsetele investoritele.

Senised investeeringud III fondis on Vesse kaubandus- ja ärikeskus, mille ankurüürnikuks on kodu- ja aiakaupade müüja Bauhof ja värskelt valminud Hilton Hotell Tallinna kesklinnas.

 

Baltic News Service