Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Muusika

Viljandi pärimusmuusika festival avalikustab esimesed 10 esinejat

Viljandi pärimusmuusika festival avalikustab esimesed 10 esinejat

TALLINN, 22. veebruar, BNS - 26.-29. juulil toimuv Viljandi pärimusmuusika festival alustab esinejate avalikustamisega - Eesti esinejatest on sel aastal festivalil Untsakad, Trad.Attack!, Curly Strings, Zetod ja Puuluup ning välismaalt tulevad Bombino, The East Pointers, Kiharakolmio, Dobranotch ja Lekarerätten.

Eesti esinejad moodustavad nii-öelda kahurväe, need on teada-tuntud Viljandi folgi esinejad, keda püsifolkija armastab ning ootab. Välismaa esinejate nimekiri täieneb aja jooksul veel ligi kümne nimega ja moodustab tugeva läbilõike kogu maailma rahvaste muusikast.  

XXVI Viljandi pärimusmuusika festivali teemaks on “Sajaga!”, mis peegeldab kõige paremini noort ja pulbitsevat energiat. Sel aastal toobki festival kokku noorema põlvkonna pärimusmuusika professionaalid ja tulevikutalendid kodu- ja välismaalt.

Tarmo Noormaa, Viljandi pärimusmuusika festivali programmijuht ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja on tänavuse programmi suhtes elevil. “Hea meel on tõdeda, et programm on mitmekesine ja tõepoolest sajaga noortepärane. Südame teeb soojaks ja meele uhkeks, et kõik meie armsad kodumaised ansamblid on teinud valiku olla just meie festivalil. Hinge lisab ärevust teadmine, et välismaalt on tulemas bändid, keda oleme pikalt oodanud, mõnda lausa neli aastat, ja nüüd kannab mitme aasta töö vilja.”

Festivali pealik Ando Kiviberg märkis, et selleaastane esinejate rida, eriti need esimesena avalikustatud kümme nime, teeks kadedaks ükskõik millise teise meie sõsarfestivali, ükskõik millises maailma otsas. "Meeskond on teinud tublit tööd ja kuigi suur osa on veel ees, oleme sajaga peoks valmis!”

Viljandi pärimusmuusika festivali piletimüügipealiku Anu Rannu hinnangul on avalikustatud esinejad sellised, kelle pärast ainuüksi tasub juba festivalile tulla. Piletimüük kulgeb Rannu hinnangul omas mõnusas tempos, ootamatult kiiresti said otsa noortepassid, mille kogust sel aastal võrreldes eelnevatega juba suurendati, ning oodata on veel lisa. “Kuna tegemist on noortele suunatud festivaliga, siis tahame omalt poolt teha kingituse ja noortepasse veel juurde lisada. Huvilistel tasub hoida kätt pulsil ja silmad-kõrvad lahti. Seda eriti suve hakul, kui müüki tulevad üksikpiletid: siis lisame juurde ka noortepasse,” kommenteeris Rannu.

XXVI Viljandi pärimusmuusika festival toimub 26.-29. juulil Viljandi lossimägedes ja südalinnas.

 

Baltic News Service