Online Counter
Luscher&Matiesen
  • Toom-Rüütli 10, Tallinn, Harju , Estonia
Luscher & Matieseni Eesti Joogikultuuri Muuseum.
Kaubamärgi Luscher&Matiesen juured ulatuvad aastasse 1910, mil šveitslane Arnold Lüscher ja eestlane Paul Matiesen rajasid Moskvasse viinavabriku. 
Luscher&Matiesen importis Eestisse erinevaid maailmakuulsaid jooke nagu Barton&Guestier veinid, Gordon’s Gin, Johnnie Walker viski, Edmond Dupuy konjak. Lisaks valmistati Toompeal Martini&Rossi litsentsi alusel vermuti tootesarja.
1929. aastal rajati nn. Tiesenhauseni majja Toompea nõlval üks Eesti suuremaid veinitehaseid, kus Matiesen’i kaubamärgi all valmistati ja villiti erinevaid veine ja teisi alkohoolseid jooke. Mõni aasta hiljem oli Toompea veinikeldrites käärimas juba rohkem kui 18 000 pange veini ehk üle 200 000 liitri ja veinitehase aasta kogutootmine ulatus suisa 400 000 liitrini.
Luscher&Matiesen taasasutati 2009. aastal peale Dimitri Matieseni viimast külaskäiku Tallinnasse oma 100. sünnipäeva puhul.
Täna on Matiesen’i veinid taas Teie ees. Toome Teieni valiku veine Euroopa parimatest piirkondadest. Alustanud oleme Prantsusmaa ja Hispaaniaga, aga plaanime rännata veinide põnevas maailmas kindlasti ka kaugemale. Loodame, et liitute meiega sel põneval teekonnal veinikultuuri avarustesse.